Rekrutacyjne FAQ


.
PROCES REKRUTACJI NA STUDIA

1. Jakie były progi punktowe w zeszłym roku?

Na Uniwersytecie nie obowiązują progi punktowe. Corocznie lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia tworzona jest na podstawie wyników rekrutacyjnych uzyskanych przez kandydatów w ramach określonych limitów przyjęć.

2. Jakie dokumenty muszę złożyć w przypadku zakwalifikowania do przyjęcia?

Lista wymaganych dokumentów znajduje się przy opisie każdego kierunku.

3. Kiedy i gdzie należy składać dokumnty?

Dokumenty należy złożyć dopiero w przypadku zakwalifikowania do przyjęcia na studia (dotyczy to zarówno studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych), w terminach określonych w harmonogramie rekrutacji, w sekretariacie obsługujący wybrany kierunek studiów

4. Jak będzie wygladać w tym roku proces składania dokumntów?

Z powodu wciąż trwającego stanu ograniczenia funkcjonowania uczelni dokumenty będą mogły być składane:

  • drogą mailową;
  • drogą korespondencyjną;
  • osobiście.

O sposobie składania dokumentów na danym wydziale decydują Dziekani. Więcej informacji tutaj

5. Na wybranym przeze mnie kierunku dokumenty składane są osobiście. Czy dokumenty może złożyć za mnie ktoś inny?

Tak. Kandydat zakwalifikowany do przyjęcia może działać przez swojego pełnomocnika, pod warunkiem udzielenia mu stosownego pełnomocnictwa. Wzór pełnomocnictwa można pobrać tutaj.


...
SYSTEM IRK

1. Założyłem konto w systemie IRK, ale nie otrzymałem zwrotnej wiadomości e-mail. Co powinienem zrobić?

W przypadku braku zwrotnej wiadomości email na podanym podczas rejestracji koncie mailowym, należy sprawdzić czy wiadomość ta nie trafiła do folderu z niechcianymi wiadomościami elektronicznymi (SPAM). Jeżeli brak jest wiadomości w folderze SPAM, należy sprawdzić czy w trakcie zakładania konta nie został błędnie podany adres e-mail. Należy niezwłocznie zgłosić zaistniałą sytuację.

2. Nie znam jeszcze wyników matury. Czy mogę już teraz dokonać elektronicznej rejestracji ?

Tak. Wystarczy w sekcji "Wykształcenie" kliknąć w "dodaj dokument" i uzupełnić pola wymagane gwiazdką (jako rok wydania dokumentu należy wskazać bieżący rok). Następnie należy kliknąć w "edytuj wyniki egzaminu" i zadeklarować, jakie przedmioty były zdawane na maturze. To wystarczy, by móc zapisać się na dany kierunek. Po otrzymaniu wyników należy niezwłocznie wprowadzić je do systemu, gdyż na ich podstawie ustalany jest wynik rekrutacyjny!
.

wyniki_mtury.png

.

4. Do kiedy muszę wgrać zdjęcie do systemu?

Bez zaakceptowanego zdjęcia nie możesz pobrać z systemu formularza rekrutacyjnego, który jest jednym z dokumentów, jaki należy złożyć w sekretariacie w przypadku zakwalifikowania do przyjęcia. Pamiętaj, że Twoje zdjęcie zostanie wykorzystane do przygotowania elektronicznej legitymacji studenckiej, dlatego musi ono spełniać określone wymagania (jak do dowodu osobistego).

5. Chcę rekrutować się na studia drugiego stopnia i jestem już po obronie ale nie wydano mi jeszcze dyplomu. Czy mogę zarejestrować się na studia?

Na etapie elektronicznej rejestracji nie trzeba załączać skanu dyplomu/zaświadczenia o ukończenia studiów. Wystarczy uzupełnić tylko 3 informacje o dyplomie oznaczone gwiazdką tj.:

  • rodzaj dokumentu;
  • datę wydania (rok);
  • kraj wydania.

Należy natomiast wprowadzić dane będące podstawą obliczenia wyniku rekrutacyjnego tj. ocenę z dyplomu oraz średnią ocen z przebiegu studiów wraz ze skalą ocen, w której wyniki te zostały uzyskane. W przypadku zakwalifikowania do przyjęcia, gdy dyplom nie został jeszcze wydany, należy w zamian złożyć zaświadczenie o ukończeniu studiów, potwierdzające zadeklarowane na etapie elektroniczne rejestracji rezultaty.


.
OPŁATA REKRUTACYJNA

1. Jak zatytułować przelew?

Opłata rekrutacyjna wnoszona jest na Twój indywidualny numer konta, dlatego przelew nie musi mieć ściśle określonego tytułu. Najlepiej jest umieścić w tytule kierunek, za który wnoszona jest opłata rekrutacyjna. W przypadku wnoszenia opłaty rekrutacyjnej w obcej walucie, na ogólny numer rachunku bankowego, nie zapomnij zatytułować przelewu w taki sposób, by można było zidentyfikować od kogo pochodzi, zwłaszcza gdy nie dokonujesz przelewu ze swojego konta bankowego.

2. Zwrot opłaty rekrutacyjnej

Opłata rekrutacyjna może zostać zwrócona w przypadku:

  • nieuruchomienia studiów na określonym kierunku, poziomie, profilu i w danej formie;
  • rezygnacji kandydata z ubiegania się o przyjęcie na studia w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK), przed zakończeniem elektronicznej rejestracji;
  • wniesienia jej po terminie, co skutkowało niedopuszczeniem kandydata do postępowania kwalifikacyjnego.

Wniosek o zwrot opłaty rekrutacyjnej należy skierować do Kwestora Uniwersytetu: mgr Michaliny Betlej. Wzór wniosku można pobrać tutaj.

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

Nasza witryna stosuje pliki „Cookies” W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb naszych użytkowników stosujemy narzędzia do zbierania danych. W każdym czasie można dokonać zmiany ustawień dotyczących tych narzędzi. Więcej szczegółów w Informacje o Cookies

Zapisano