Testy językowe dla studentów pierwszego roku

testy_jezykowe.png

Testy językowe dla studentów I roku: rok akademicki 2021/2022

Uwaga! W przypadku pojawiania się problemów związanych z testami językowymi prosimy o kontakt z Międzywydziałowym Studium Języków Obcych:

telefon  komórkowy:     505 222 268

telefon komórkowy:      501 108 432

telefon stacjonarny:    12 422 57 85 w. 740

.

Informacja wprowadzająca dla osób przyjętych na pierwszy rok:

• studiów pierwszego stopnia;
  • jednolitych studiów magisterskich;
  • studiów drugiego stopnia.

.

1. Każdy student I roku, który ma w programie naukę języka nowożytnego (lektorat) i który potwierdził wolę studiowania na UPJPII poprzez złożenie wymaganych dokumentów i znalazł się na liście osób przyjętych, ma obowiązek wykonania testów kwalifikujących go do odpowiednich grup językowych.

W związku z tym powinien rozwiązać testy językowe, które dostępne będą w terminach od 09.08.2021 (od godz. 8.00) do 29.09.2021 (do godz. 23.59).

Osoby, które potwierdzą wolę studiowania po 24.09.2021 r. będą mieć możliwość rozwiązania testów do 15.10.2021 r.

2. Testy dostępne są pod adresem: tp.upjp2.edu.pl

Sposób logowania:

Dane do logowania są takie same jak do IRK.

.

3. Wybór języka (lub dwóch języków - niektóre kierunki lub specjalności) - porządkuje tabela.

Obowiązującym jest wybór języka (języków) zgodny z tabelą. Tabela wyboru języków uwzględnia specyfikę poszczególnych kierunków i zgodna jest z programem studiów oraz zaleceniami Władz poszczególnych Wydziałów. Proszę zwrócić uwagę, że niektóre kierunki mają do realizacji w toku studiów dwa języki. Z drugiego języka pisany jest wówczas  test lub można wybierać jego realizację od podstaw.

.

4. Z języków oferowanych przez Uczelnię tj.: j. angielski, j. niemiecki, j. francuski (j. rosyjski na wybranych kierunkach zgodnie z tabelą) realizowane są jako kontynuacja ze szkoły średniej, natomiast z j. włoskiego, j. hiszpańskiego, j. rosyjskiego, a także z j. francuskiego i j. niemieckiego tworzone są również grupy początkujące. Nie zakłada się możliwości tworzenia grup początkujących z j. angielskiego.

.

5. Test językowy składa się ze 100 lub 60 pytań. Proszę wypełnić go w sposób uczciwy, osobiście, nie zaznaczając przypadkowych odpowiedzi, co pozwoli dostać się do grupy adekwatnej do realnego poziomu znajomości języka.

6. Przypisanie studenta do konkretnej grupy językowej będzie widoczne po zalogowaniu w systemie USOSWeb najwcześniej 01.10.2021 po godz. 18:00 (student jest zobowiązany sprawdzić tam terminy i lokalizację zajęć). Osoby, które potwierdzą fakt studiowania po 24.09.2021 r., będą sukcesywnie, po rozwiązywanych testach dopisywane do utworzonych wcześniej grup w systemie USOSWeb. Jeżeli po dniu 18.10.2021 r. (poniedziałek - po godz. 18.00) nie znajdą się Państwo w żadnej z grup, prosimy o zgłoszenie tego faktu do Sekretariatu MSJO.

.

7. Każda osoba przyjęta na studia posiadająca poświadczenie (certyfikat językowy, wpis do indeksu na innym ukończonym kierunku, zaświadczenie na suplemencie z wcześniej ukończonych studiów) znajomości języka przewidzianego do realizacji na danych studiach, zgodnie z tabelą, na poziomie minimalnym B2 - studia I stopnia lub B2+ -jednolite studia magisterskie lub studia II stopnia (oprócz studentów studiów pierwszego stopnia w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej, dla których  pierwszy język tzn. j. angielski jest prowadzony jako język specjalistyczny) i wyrażająca wolę uczenia się innego języka, zobowiązana jest do przedstawienia wyżej wymienionego poświadczenia Kierownikowi lub Zastępcy Kierownika MSJO, ul. Franciszkańska 1, sala 014 C, do dnia 24.09.2021 r. w terminach ich dyżurów wrześniowych. Osoba przyjęta na studia posiadająca poświadczenie poziomu B2 lub B2+ będzie mogła wybrać w takiej sytuacji realizację innego języka (w tym również języka od podstaw) lub kontynuować realizację języka, z którego posiada poświadczony poziom B2 lub odpowiednio B2+.  Wpisu do grupy początkującej dokona Kierownik bądź Zastępca Kierownika MSJO (na swoich dyżurach) ewentualnie Sekretariat MSJO (w godzinach urzędowania). W przypadku decyzji o kontynuacji języka należy rozwiązać test.

Inne rozwiązania, w tym między innymi możliwość całkowitego zwolnienia z lektoratu zawiera Zarządzenie nr 24/2019 z dnia 12 lipca 2019 r. Rektora UPJPII dotyczące nauczania języków obcych  na UPJPII i obowiązujące od 01.10.2019 r. (w tym zakresie par. 6, ust. 12 i 13). Wniosek o zwolnienie z lektoratu na podstawie odpowiedniego certyfikatu (wykaz certyfikatów: Załącznik nr 3 do powyższego Zarządzenia) lub wcześniej zrealizowanego lektoratu (wymagana zgodność w zakresie liczby punktów ECTS, ilości zrealizowanych godzin, zdany egzamin na wymaganym poziomie) będzie do pobrania w sekretariacie MSJO (zamieszczony jest również jako zał. nr 4 i zał. nr 5 do wspomnianego Rozporządzenia). Wniosek powinien  zostać zaopiniowany przez Kierownika lub Z-cę Kierownika MSJO. W tym celu student musi przedstawić kompletną dokumentację w MSJO, na podstawie której wniosek będzie opiniowany. Docelowo wniosek należy złożyć u Kierownika danego kierunku (zgodnie z Regulaminem studiów: par. 28, ust. 8 w związku z ust. 6 i 7) najpóźniej w ciągu 7 dni od rozpoczęciu semestru.

.

8. Każdy student zanim przystąpi do wypełnienia testów proszony jest o dokładne zapoznanie się z informacjami szerszymi na temat realizacji lektoratów na UPJPII:

Zarządzenie nr 24/2019 Rektora UPJPII z dnia 12 lipca 2019 r w sprawie nauczania języków obcych obowiązujące od roku akademickiego 2019/2020

.

9. Uwaga!!! Kleryków roku pierwszego realizujących lektoraty na UPJPII również obowiązują testy, w związku z czym obowiązuje ich powyżej przedstawiona procedura.

Dodatkowe szczegółowe informacje dla kleryków

ue.png