historia.png

Opis studiów

kierunek: Historia

poziom: studia drugiego stopnia (2 lata, 4 semestry)

profil: ogólnoakademicki

język kształcenia: polski

Charakterystyka studiów

Program studiów II stopnia studiów magisterskich umożliwia podjęcie nauki absolwentom studiów licencjackich wszystkich kierunków humanistycznych, nie tylko historii. Na tym etapie student ma możliwość wyboru szeregu wykładów uzupełniających wiedzę i kształtujących umiejętności, w tym m.in. warsztaty genealogiczne, warsztaty z publicystyki  historycznej oraz edytorstwa źródeł. Na tym etapie studiów prowadzone są zajęcia, dzięki którym absolwenci kierunku z łatwością wykorzystają zdobytą wiedzę historyczną w powiązaniu z Internetem i tzw. nowymi mediami, grami komputerowymi oraz filmem. Ponadto w trakcie studiów II stopnia studenci otrzymują specjalistyczne wykształcenie z wybranej epoki i zagadnienia pod okiem promotora na seminarium magisterskim.

Perspektywy zawodowe: Po osiągnięciu magisterium istnieje możliwość dalszego rozwoju naukowego w Szkole Doktorskiej. Znajdują zatrudnienie jednak nie tylko w szkołach, ale również w muzeach, instytucjach nauki i kultury. Są pożądani przez prywatne firmy i przedsiębiorców ze względu na kompetencje, kreatywność i umiejętność szybkiego dostosowania się do specyfiki danej pracy.

Kryteria kwalifikacji
Szczegółowe kryteria kwalifikacji znajdują się TUTAJ
Limit miejsc

Polski dokument

• dyplom ukończenia studiów (kopia – oryginał do wglądu),
  • suplement do dyplomu, a w przypadku osób, które uzyskały dyplom przed 1 stycznia 2005 r. i nie posiadają suplementu, zaświadczenie –  w celu weryfikacji zadeklarowanej średniej ocen z przebiegu studiów;

Zagraniczny dokument

Dodatkowe dokumenty dla wszystkich

• formularz rekrutacyjny,
  • zgoda przełożonych w przypadku osób zakonnych i duchownych oraz członków stowarzyszeń życia apostolskiego;

Dodatkowe dokumenty dla cudzoziemców

Dodatkowe dokumenty

Kontakt i miejsce składania dokumentów

Sekretariat Instytutu Historii

31-002 Kraków, ul. Kanonicza 9, p.202, I p.

tel. 12- 370-86-15

e-mail: ih@upjp2.edu.pl

Program i plan studiów dla naboru

program studiów